Wiki Sitesinde Bulunması Gereken Özellikler:

Ansiklopedi kavramının artık internet üzerinden devam ettiği bir dönem içerisinde, Wiki Sitesi özellikleri ile ansiklopedi görevini gören ve kullanıcıların hem bilgiye ulaşmasını hem de bilgiyi diğer kullanıcılar ile paylaşmasını sağlayan bir portal görevi görmeye başlamıştır. Wiki Sitesinin özellikleri dendiği zaman en başta, bilgiye erişim olanağını en hızlı ve pratik şekilde sunduğu akla gelmelidir.

Wiki Sitesi, sürekli yenilenebilen, güncellenebilen ve değişebilen özellikleri de içerisinde barındırır. Bu nedenle yaşayan bir platform olduğunu da söylemek mümkün. İnsanın merak edeceği ve insanı ilgilendiren her konuda bilgi paylaşımı, kategoriler içerisinde sunulur. Sağlıktan bilime, tarihten coğrafyaya, genel kültürden yaşama dair her konuda bilgi bulunabilir. Wiki Sitesi kurmak için bu özellikleri sağlamak şarttır. Aynı zamanda Wiki Sitesinde paylaşılan içerikler her zaman özgün ve doğru şekilde hazırlanmalıdır. Wiki sitesinde yer alan bilgiler en çok öğrencilerin işine yaramakla birlikte, bilgilenme amacında olan her bireye hizmet etmektedir.

Kısa sürede en doğru ve en kapsamlı bilgiye ulaşma yolunda Wiki Sitesi günümüzün en çok tercih edilen online ansiklopedisi olmuştur.