Wiki Sitesi Açmak Hakkında Bilgi:

Wiki, bilgi paylaşımını kolaylaştıran ve kullanıcıların hem bilgiye erişimini hem de bu bilgilerin bir araya gelmesinde görev almasını sağlayan bir portal görevi görmektedir. Doğru adımlarla kapsamlı, işleyen ve sürekli güncel kalabilen Wiki sitesi oluşturmak mümkün olacaktır.

Wiki sitesi kurmak için sitenin kullanışlılığına dikkat etmek gerekiyor. Her türde kullanıcının erişeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bilginin bir yığın halinde sunulmasından ziyade, kategoriler içerisinde düzenli bir şekilde aktarılması önemlidir. Wiki sitesi kurmak için şablonlar vardır ve bu hazır şablonlar da işi oldukça kolaylaştırmaktadır. Ancak bu şablonlar arasında gerçekten görünüm ve işlev açısından kaliteli olanları ayırt etmek gerekir. Wiki sitesi oluşturmak için şablon seçimi kadar bilginin nasıl bir şekilde ve ne kadar kapsamlı aktarılacağına da ayrı olarak özen göstermek sitenin gerçek kalitesini ortaya koyacaktır.

2015 senesinde kurulmuş olan Wiki Sitesi, gerçek bir online ansiklopedi görevi görmekte, kullanım ve düzen açısından her kullanıcıya hitap edebilmeyi başarmış bir bilgi aktarım platformu olarak kabul edilmektedir.