Oryantirig Sporu Çocuk ve Gençler İçin İdeal:

Karada, suda ve havada olabilen bu spor, her yaş grubunca yapılabiliyor. Ailece her yerde ve her mevsimde kolaylıkla uygulanabilen bu spor dalı, bedensel aktivitenin yanında, beyin gücüyle yapılan bir branş olma özelliğinden dolayı zihinsel gelişime de destek oluyor.

Mantıklı düşünme ve problemleri bağımsız olarak analiz edip çizme yeteneğini geliştirdiğinden tam bir öğrenci sporu olan oryantiring, çocuk ve gençlerce de seviliyor. Temelde yön bulmaya, harita okuyabilmeye ve pusula kullanabilmeye dayalı çevreci bir spor olan oryantiring, sabırlı olmayı, sınırlarını keşfetmeyi ve pes etmemeyi öğretiyor. Başarma duygusu sayesinde özgüven aşılayan bu spor dalı, sahip olunan mücadele gücünü açığa çıkartarak hem fiziksel hem de zihinsel sınırları zorluyor.

Macera yönlü bir tutkun varsa oryantiring tam sana göre olacaktır. Oryantiring gibi birçok spora ev sahipliği yapan de bu alandaki spor severleri sitelerine bekliyor. 18 yaşından büyüklerin kullanabildiği bu adreste bir çok sporun detaylarına da ulaşabiliyorsun. Futbol, basketbol, tenis, yüzme, bilardo gibi bir çok sporlarını bünyesinde barındıran bu adreste bildiklerini pekiştirebilir, öğrendiklerini de geliştirebilirsin.